15.06.2022

Amerikan Vatandaşı Luis Alberto Segura Müslüman Oldu

Adana İl Müftülüğüne müracaat eden Amerika vatandaşı Luis Alberto Segura, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Adana İl Müftülüğünde düzenlenen İhtida Merasiminde Hıristiyanlıktan İslam dinine geçen, Luis Alberto Segura “Bekir” ismini alarak Müslüman oldu.

Kur’ân-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve duygulu anların yaşandığı merasimde, İl Müftü Vekilimiz Dr. Mekki SOLMAZ, Luis Alberto Segura’ya İslam dini ve Müslümanlık hakkında aydınlatıcı açıklamalar yaptıktan sonra ihtida merasimine geçildi.

Müslüman olmak için İslamiyet’i araştırdığını ifade eden Luis Alberto Segura, kendi arzusuyla Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Dinleri çok araştırdım. Allah’ın bir olduğuna inanıyordum. Bu sene oruç ta tuttum. Müslüman olunca kendimi daha huzurlu ve mutlu hissediyorum. Üzerimden büyük bir yükün kalktığını hissettim.” şeklinde konuştu.

İl Müftü Vekilimiz Dr. Mekki SOLMAZ ihtida merasiminde “Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.)’dir. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’ân-ı Kerim son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslam’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa'nın Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı Kelime-i Şehadet ile dile getiririz. Allah katında tek din İslam’dır. Araştırmaları sonucunda Müslüman olan Bekir kardeşimizi tebrik ediyorum. Hayatında yeni bir sayfa açıldı. Günahlarından arındı. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbim yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin” dedi.

Müslüman olan Luis Alberto Segura’ya İl Müftü Vekilimiz Dr. Mekki SOLMAZ tarafından ihtida belgesinin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı Kur’an-ı Kerim ve İslam İlmihali kitabı hediye edildi.