07.06.2022

Adana'da İlk Hac Kafilesi Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesi ile hacca gidecek hacı adayları, Adana Şakirpaşa Havalimanında Adana İl Müftülüğü tarafından yapılan programla uğurlandı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasında Adana İl Müftü Vekili Yusuf DİKMEN, “İki yıl aradan sonra hacca giden sizlerin yaşadığı duyguların tarifsiz olduğunu biliyorum. Kutsal topraklara bizlerden sevgi, saygı ve muhabbet götürünüz. “ dedi.

Adana Valisi adına programa iştirak eden Vali Yardımcısı Ferhat BURAKGAZİ ise, “Sizler, Allah'ın ve Resulullah'ın davetine icabet edip ve bu davete kabul edilen kişilersiniz. Hele şu içinde yaşadığımız Kovit-19 salgın dönemini düşündüğünüz takdirde iki yıl aradan sonra bu ibadetin anlamı daha da büyüyor. Gittiğiniz yerin ne anlama geldiğini çok iyi düşünün. Allah'a inanan insanların Allah'ın evine misafir olarak gidebilmesi kadar güzel bir şey yoktur.” dedi. BURAKGAZİ sözlerine şöyle devam etti: “Oraya gittiğinizde memleketimize ve İslam alemine dua ediniz. Peygamber Efendimize ve Kâbe’ye selamlarımızı söyleyiniz. İnşallah biz de bir gün oralara gidip dua ederiz. Hepiniz sağlıkla gidin sağlıkla gelin. Çocuklarınıza, eşlerinize, yakınlarınıza kavuşun.”
İl Müftü Yardımcısı Dr. Mekki SOLMAZ’ın yaptığı duanın ardından 272 hacı adayı tekbir ve salavatlarla uğurlandı. Hacı adaylarının ilk durağı ise Medine-i Münevvere olacak.