27.04.2022

Adana Amatem’de Sema Gösterisi

Adana Müftülüğünün dezavantajı kesimlere yönelik çalışmaları farklı güzellikte devam ediyor.

Ramazan ayının manevi iklimini, rahmet ve bereketini, vatandaşlarımız ve tüm kamu kurum-kuruluş, STK’larla paylaşarak çoğaltan İl Müftülüğü, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinde (AMATEM) Kadir Gecesi etkinlikleri çerçevesinde program icra etti.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Akabinde, İl Müftüsü Dr. Hasan ÇINAR; Ramazan ayını ve içerisinde barındırdığı Kadir Gecesi’nin biz Müslümanlar için neler ifade ettiğini, bu gecede yapılan ibadet ve duaların neden diğer günlerden farklı olduğunu örneklerle ile anlattı. Hastane de tedavi gören gençlere ve hastane personeline “ iki şeyi asla unutmayın; Allah’ı (cc) ve ölümü. İki şeyi de hemen unutun; yaptığınız iyilikleri ve size yapılan kötülükleri” diye sözlerine devam eden Çınar; sözlerini dua ile tamamladı.

İl Müftülüğü Tasavvuf Musiki Koro Şefi İmam-Hatip Tarık Karadağ ve ekibinin verdiği konser gönülleri yumuşatırken yapılan sema gösterisi görsel bir şölen yaşattı.

Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi Başhekimi, Uzman Dr. Mustafa KURT da; Müftülüğün tedavi sürecindeki hastalara yönelik, manevi rehberlik kapsamında her hafta periyodik olarak yapılan “Değerler Eğitimi” seminerlerinin tedavi sürecine pozitif yönde katkı sağladığını ifade etti. İcra edilen program içinde şahsı ve kurumu adına teşekkürlerini iletti.