26.04.2022

“Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” Etkinliği Adana TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda "Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında" sloganıyla düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” etkinliğinin Adana ayağı 23-24 Nisan 2022 tarihlerinde 11.00-17.00 saatleri arasında Adana TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Devletimizin bünyesinde hizmet sunan birçok kurum ve kuruluşun stand açtığı etkinlikte, Diyanet İşleri Başkanlığımız da yer aldı. Etkinliğin ilk gününde Adana Valimiz Dr. Süleyman ELBAN standımızı ziyaret etti.

Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Selman ORAL’ın koordinesinde; İl Müftü Yardımcısı Yusuf DİKMEN’in sorumluluğunda, gençlik hizmetlerinde aktif görev alan personelin katkısıyla standımızı ziyaret edenlere Başkanlığımızın hizmetleri tanıtıldı. Tanıtımda, istihdam alanları ve hizmetler hakkında ziyaretçiler bilgilendirildi. Gençlik hizmetlerinin ilgi gördüğü standı ziyaret eden katılımcılara başkanlığımızın yayınlarından oluşan muhtelif hediyeler takdim edildi.

KAGEM bünyesinde yer alan hat, tezhib, ebru, keçe vb sanatsal etkinliklerin icrası ve ürünlerin sergilenmesi de ziyaretçiler tarafından ilgi gördü. İl Müftülüğü Tasavvuf Musiki Korosu tarafından verilen konser gönlümüze hitap ederken, sema gösterisi de katılımcılara görsel bir şölen sundu.