13.01.2022

ADANA AMATEM’de SEMİNERLERE YENİDEN BAŞLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan hastanelerde manevi destek sunmaya yönelik işbirliği protokolü çerçevesinde; Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nde (AMATEM) kalan hastalara ve personele yönelik; İl Müftüsü, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve alanında uzman personel tarafından yaklaşık üç yıldır her hafta periyodik olarak düzenlenen ancak salgın hastalık nedeniyle ara verilen Manevi Rehberlik (Değerler Eğitimi) Seminer Programı güncellenerek, salgın hastalık tedbirleri çerçevesinde, yeniden başlatıldı.

Seminer, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Akabinde , İl Müftüsü Dr. Hasan ÇINAR ”Hepimiz beşeriz. Hayat serüvenimizde zaman zaman hatalarımız olmaktadır. Bu, beşer olmamızın da bir özelliğidir. Önemli olan bu hatamızı fark ettiğimizde, yaklaşan üç ayları da vesile kılarak, hemen ihlaslı bir kalp ile ellerimizi duaya açmalı, bizleri yaratan, yaşatan, rızıklandıran, şifa veren Rabbimize tövbe ederek, bir daha yapmayacağımıza dair söz vermeli, tedavi sürecinden sonra da arkadaş seçimine çok dikkat etmeli ve geleceğimiz için Allah’ın (cc) rızasını kazanacak güzel bir başlangıç yapmalıyız” dedi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) ve sahabe hayatlarından da örnekler veren Çınar; Hz. Süleyman kıssası misali, karıncayı bile incitmeyecek Kur’an ahlakına sahip müslüman genç neslin yetişmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini de hatırlatarak yaptığı duanın ardından katılımcılara, Diyanet yayınlarından hediye takdim etti. Geleceğimizin, geçmişimizden daha hayırlı ve bereketli olması temennisiyle; tedavi gören kardeşlerimize, emeği geçen kurum çalışanlarına ve manevi rehberlik yapan müftülük personellerine teşekkür mesajı ile seminer tamamlandı.