11.01.2022

Adana İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar Görme Engelli Kur'an Kursunu Ziyaret Etti

İl Müftüsü Dr Hasan Çınar, Oğuz Kağan Köksal Görme Engelli Okulu’nda bulunan görme engelli Kur’an kursunu ziyaret ederek, kursiyerlerle biraya geldi.

Kendisi de görme engelli olan Kur’an Kursu öğreticisi Bekir Şen, kursta yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin büyük bir azimle Braille alfabesinden Allah'ın kelamı Kur’an-ı Kerim'i öğrenmeye çalıştığını, hatta öğrencilerimizden bir kısmının Kur’an-ı Kerimi yazabildiğini ve kabartmalı Kur'an'ı olmayan diğer öğrencilere öğretebilecek seviye geldiklerini söyledi. Sözlerinin devamında Kur'an-ı Kerim'den kısa sureleri ezberlediklerini, dini bilgiler ve değerler eğitimi derslerini öğrencilere aktardıklarını anlattı.

İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar, Braille alfabesinden yazılı kabartmalı Kur'an'ı Kerim'den öğrencilerin okuyuşlarını takip etti . Ezbere dualar dinleyerek dini bilgilerden de sorular sordu. Öğrencilerle tek tek ilgilenen İl Müftüsü Çınar, öğrencilerin başarılarından ve gayretlerinden çok memnun olduğunu, görmemenin, öğrenmeye engel olmadığını ifade ederek " GÖNÜL GÖZLERİNİN AÇIK " olduğunu belirtti. Daha sonra öğrencilere kısa dini bilgiler öğreterek hediyeler verdi.
Okul müdürüne sağladığı imkânlar için, Kurs öğreticilerine de hizmet ve başarılarından dolayı teşekkür ederek öğrencilerle vedalaştı.