20.09.2021

Seyhan İrşat Hafızlık Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nun Temeli Dualarla Atıldı

Temel atma törenine Adana İl Müftüsü Dr. Hasan ÇINAR, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, İlçe müftüleri, kamu kurum ve kuruluş amirleri, hayırseverler, din görevlileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Selamlama konuşması yapan Seyhan İlçe Müftüsü Mehmet YAMAN, tüm bölgeye hitap edecek olan bu nadide esere maddi manevi emeği geçen hayır sahiplerine, Valiliğimize, Belediyelerimize, Kurum ve kuruluşlarla birlikte tüm din görevlilerimize teşekkürlerini iletti.

İl Müftüsü Dr. Hasan ÇINAR, “Adana’mızın yüz akı olacak, canlı Kur’an misali hafızlarımızın yetiştirileceği bu güzide eseri bitirmeyi Rabbimiz bizlere nasip eylesin.” temennisinin akabinde yaptığı duanın ardından 150’si yatılı, 100’ü de gündüzlü olmak üzere toplam 250 öğrenci kapasiteli İrşad Hafızlık Bölge Yatılı Kur’an Kursu temeli atıldı.

Külliye niteliğinde hizmet vermesi planlanan proje 7 bin metrekare kapalı alana sahip, içerisinde derslikler, toplantı salonu, kütüphane, mescit, yatakhane, yemekhane, dinlenme alanları, 4-6 yaş grubu Kur’an kursu, ihtiyaç odaklı Kur’an kursu, bayanlara yönelik sınıflar ve spor salonlarının yer alacağı, sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlenebileceği kompleks, tamamlandığında bölgemizin manevi iklimine büyük katkı sağlayacaktır.