09.12.2020

Evliliğe İlk Adım, Huzurlu Aile Güçlü Toplum Güvenli Gelecek Projesi Seminerleri

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla düğün hazırlığı yapan ve yeni evlenen çiftlere yönelik başlatılan “Evliliğe İlk Adım, Huzurlu Aile Güçlü Toplum Güvenli Gelecek” projesi kapsamında, Adana İl Müftülüğü koordinesinde seminerlerin son dönemi tamamlandı.
Adana İl Müftülüğüne yapılan başvuruların değerlendirilmesinin ardından tüm dünyada etkili olan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında çevrimiçi olarak düzenlenen seminerlerde Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından; “Aile İçi İletişim”, “Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun”, “Nikâh ve Sorumlulukları”, “ Evlilikle Büyüyen Ailem”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Çocukla Şenlenen Yuvalar”, “Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı” ile “Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik” konularında bilgi verildi.
“Evliliğe İlk Adım” seminerlerine katılımlarından dolayı yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere katılım belgeleri adreslerine postalanmıştır. Seminerlerimiz devam edecek olup katılmak isteyenlerin il ve ilçe müftülüklerine  bizzat yada telefonla başvuru yapabilecektir.