04.07.2024

Adanalı Gençler İzcilik Kampında Buluştu

Adana İl Müftülüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) koordinatörlüğünde Diyanet Adana İzcilik Kulübü üyelerine yönelik kamp düzenlendi.

Türkiye İzcilik Federasyonu ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında gerçekleştirilen protokol çerçevesinde Oymakbaşı Hizmet İçi Eğitim Kursu ile İzci Liderliği Temel Kursunu tamamlamış din görevlilerinin, 11-15 yaş arası çocuklardan oluşturdukları izcilik kulübü üyeleri, 29-30 Haziran tarihlerinde Adana Seyhan ilçesinde bulunan Sabancı Merkez Camii parkın’da bir araya geldi.

Kampta gençler; izciliğin tarihi, izcilik türesi, izcilik selamının anlamı, izcilik düğüm çeşitlerini uygulamalı olarak öğrendi.

100 kişilik izci grubunun katıldığı kamp 2 gün sürdü.

Kampa ziyaret gerçekleştiren Müftü Taşcı; “İzcilik faaliyeti gençlere ulaşmanın bir vesilesidir. Gençlerimizi Milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanına,milletine ve bayrağına karşı vazifelerini yerine getiren, bedence sağlam ve ahlakça dürüst bir şekilde yetişmelerine katkı sunmak amacıyla Şehri Adanamızda kamplar düzenlemeye devam ediyoruz. Cenab-ı Allah kampımızı herbirimizin hakkında hayırlara vesile eylesin,dedi.”

İl müftüsü Mehmet Taşcı, görevli izci liderlerine ve izci öğrencilere gayretlerinden dolayı teşekkür ederek başarı ve kolaylıklar diledi.

Ziyarette İl Müftüsü Mehmet Taşcıya Seyhan İlçe Müftüsü Mehmet Yaman eşlik etti.