07.11.2023

Yapımı Tamamlanan Hz. İbrahim Camii Duâlarla Açıldı

Gürselpaşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Hz. İbrahim Camii'nin açılışı Adana Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, İl Müftüsü Mehmet Taşcı ve il protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerim tilâveti ile başlayan programda Vali Köşger, açılışta yaptığı konuşmada "Eğer paranız hayırlı işlere harcanıyorsa helâlinden kazanılmış demektir. Helâlinden kazanılan da helâl yolda harcanır. Allah hayırseverlerimizin hayırlarını kabul eylesin. Bu açılışın Adana'mızda yeni camilerin açılmasına vesile olmasını diliyorum." dedi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren İl Müftüsü Mehmet Taşcı ise “Müminlerin beş vakit bir araya geldiği, bir şehrin huzuruna vesile olan, Beytullah’ın bir şubesi olan ve açılışını yaptığımız Hz. İbrahim Camii'ni ilimize kazandıran başta hayırseverlerimiz İbrahim Aytekin ve Mustafa Şen’e, camimizin imârı ve inşâsında emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Camimizin mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Seyhan İlçe Müftüsü Mehmet Yaman’ın yapmış olduğu duânın ardından açılış kurdelesi kesildi.

Vali Yavuz Selim Köşger, İl Müftüsü Mehmet Taşcı ve beraberindekiler ibadete açtıkları Hz. İbrahim Camii'nde ilk cuma namazını birlikte edâ ettiler.

Açılışın ardından İl Müftüsü Mehmet Taşcı tarafından ilk hutbe okunarak cuma namazı kıldırıldı.