20.01.2023

Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde Görev Yapan Manevî Rehberle Toplantı

Adana il genelinde bulunan Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde görev yapan manevî danışmanlar ile toplantı yapıldı. Toplantıya İl Müftüsü Mehmet Taşcı, İl Yardımcısı Yusuf Dikmen, Şube Müdürü Mevlüt Baycu ile Pozantı, Kozan, Ceyhan, Karaisalı ve Adana merkezinde bulunan Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde görev yapan manevî rehber katıldı.

Yapılan toplantıda müftülük olarak 2022 yılında hükümlü, tutuklu ve yükümlülere yönelik yapılan faaliyetler ile 2023 yılında yapılacak faaliyetlerin değerlendirilmesi yapıldı. Yapılan faaliyetlerdeki usul ve esaslar hakkında hatırlatmalar yapılarak, bütün faaliyetlerin daha koordineli bir şekilde yapılması amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızda koordinatörlük sistemini önemsediği Adana ilimizde bu görev için Cezaevi Vaizi Halil Can'ın seçildi ifade edildi.

Kurumlarda görev yapan manevî rehberlerin yapılan faaliyetler konusunda karşılaşılan sorunlar, görüşler ve öneriler dinlendi.

Yapılan toplantıda İl Müftüsü Mehmet Taşcı, söz konusu kurumlarda yapılan din hizmetini, Kur'an eğitimi ve diğer faaliyetleri önemsediklerini, manevî rehberlerimiz kanalıyla tutuklu, hükümlü ve yükümlülere dinimizin anlatılmasının bizim için bir fırsat olduğunu ifade etti. Bu kurumlarda yapılan hizmetler karşısında tutuklu, hükümlü ve yükümlülerin din görevlilerimize teveccüh ettiklerini, bu teveccühün hayatın içerisinde sayısız örneklerinin olduğunu söyleyerek tüm manevî rehberlere yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.