01.05.2018

İLÇE MÜFTÜMÜZÜN BERAAT KANDİLİ MESAJI

 

  Berat kandili, nice dini, ahlaki güzelliklerin yaşandığı rahmet ve mağfiret mevsimi mübarek Ramazan ayına adım adım yaklaştığımızı müjdeleyen kutlu bir gecedir. İslam âlemi olarak bu geceye erişmenin heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

 Berat gecesi mü’minler için günahlardan kurtulma; yani Allah’ın rızasını kazanma, ahiret hayatını elde etmek için bir fırsat bilinmeli ve çok iyi değerlendirilmelidir. Hz. Peygamber (s.a.s.),bu gece ile ilgili olarak Şaban Ayı’nın onbeşinci gecesinin ibadetle, gündüzünün de oruçla geçirilmesini, çünkü o gece Allah’ın rahmetinin bütün semâyı kaplayacağını, tövbe edenleri bağışlayacağını, rızık isteyenlere rızık vereceğini, hastalara şifa bahşedeceğini beyan etmiştir. Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. 

 Bu mübarek gecenin hürmetine azat olunmayı Yüce Mevla'dan temenni ve niyaz ederek başta Karaisalı halkı olmak üzere bu gecenin tüm İslâm alemine hayırlara vesile olmasını, tüm Müslümanların günahlardan arınıp cehennem azabından azat olmasına vesile olmasını dileyerek tüm halkımızın Berat Kandilini tebrik eder, herkese sağlık ve afiyet getirmesini temenni ederim

                                                                                                

                                                                                   İdris KARAKAYA

                                                                               Karaisalı İlçe Müftüsü