T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Adana Müftülüğü

25.03.2016

Müftülerimiz

 

ADI SOYADI

DOĞUM YERİ VE TARİHİ

ÖĞRENİMİ

GÖREVE BAŞLADIĞI TARİH

GÖREVDEN AYRILDIĞI TARİH

Mehmet Hüsnü EREN

Adana, 1870

Medrese

01.06.1920

28.03.1952

Abdullah DEVELİOĞLU

Develi, 1892

İcazetli

09.07.1952

08.09.1956

Bestami AKSU

Erzin, 1906

Medrese

01.06.1957

23.07.1963

Mehmet UYANIK

Silvan, 1918

Medrese

24.07.1963

25.07.1965

Cemalettin KAPLAN

İspir, 1926

İlahiyat Fak.

18.04.1966

02.05.1981

Mustafa KAPÇI (V.)

Beyşehir, 1942

Yük.İsl.Ens.

06.07.1981

09.10.1986

Mehmet Nuri ÖNER  (V.)

Karakoçan, 1931

İ.H.O.

15.10.1986

18.08.1987

Süleyman TEKİN

Çayıralan, 1941

Yük.İsl.Ens.

22.10.1987

22.04.1993

İsmet SELİM

Yomra, 1936

Mes.Yük.Ok.

05.12.1994

17.08.1999

Bekir GEREK (V.)

Andırın, 1959

İlahiyat Fak.

18.08.1999

08.11.2001

Mehmet BARIŞ

Pertek, 1944

Yük.İsl.Ens.

18.11.2001

31.05.2009 EMEKLİ

İsmail CANBOLAT

Osmaniye, 1952

Yük.İsl.Ens.

02.11.2009

18.11.2011

Arif GÖKCE

Çorum, 1962

İlahiyat Fak.

04. 01,2012

13/01/2017

Hasan ÇINAR Kars, 1962 İlahiyat Fak. 13/01/2017 Halen Görevde